PIELĘGNACJA SKÓRY

Prawidłowa pielęgnacja skóry w trądziku różowatym

Skóra pacjenta chorującego na trądzik różowaty jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia, dlatego wymaga stosowania preparatów, które pomogą odbudować jej uszkodzoną warstwę ochronną, a także zabezpieczą ją przed kolejnymi podrażnieniami.

 

Do codziennej pielęgnacji i mycia twarzy wybieraj tylko specjalne preparaty do skóry wrażliwej, zawierające substancje nawilżające.
Stosuj kosmetyki utrzymujące fizjologiczne pH skóry, aby nie niszczyć ochronnej warstwy lipidowej.
Gdy sięgasz po nowy kosmetyk, korzystaj z rekomendacji lekarza dermatologa oraz sprawdź na małym fragmencie skóry, czy nie wywołuje podrażnień. Unikaj stosowania zbyt dużej ilości kosmetyków.

 

 

 

Czego należy unikać w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

 

Stosowania mydeł lub detergentów syntetycznych, ponieważ działają drażniąco i wysuszająco oraz niszczą warstwę ochronną naskórka.

 

 

Kosmetyków i leków miejscowych, które zawierają substancje drażniące.

 

 

 

 

Kosmetyków zawierających środki zapachowe, gdyż mogą podrażnić skórę.

 

 

Co stosować do mycia i pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

Preparatem, rekomendowanym przez dermatologów na całym świecie, do codziennej pielęgnacji i mycia twarzy jest Cetaphil emulsja. Został on gruntownie przebadany, również w testach porównujących go do innych preparatów.

Wszystkie badania potwierdzają jego doskonałą tolerancję. Jest delikatny i wygodny w codziennej pielęgnacji, nie zawiera mydła ani innych drażniących substancji, nie wymaga dodatkowego stosowania wody.

ZAPAMIĘTAJ!

LEK STOSOWANY ZEWNĘTRZNIE (żel, krem, emulsja) POWINIEN BYĆ UŻYWANY CODZIENNIE.

  • ROZPROWADZAJ I DELIKATNIE WCIERAJ CIENKĄ JEGO WARSTWĘ W UMYTĄ I DOKŁADNIE OSUSZONĄ SKÓRĘ.
  • ANTYBIOTYK DOUSTNY POWINIEN BYĆ STOSOWANY DOKŁADNIE TAK JAK ZALECIŁ LEKARZ
  • STOSUJ TYLKO TE KOSMETYKI, KTÓRE ZALECIŁ CI TWÓJ LEKARZ DERMATOLOG.
  • POPRAWY MOŻESZ SIĘ JUŻ SPODZIEWAĆ PO KILKU TYGODNIACH LECZENIA, ZAŚ USTĄPIENIA WIĘKSZOŚCI OBJAWÓW PO 3-4 MIESIĄCACH. JEŚLI UZNASZ WTEDY, ŻE CHOROBA JEST WYLECZONA I PRZESTANIESZ STOSOWAĆ LECZENIE, TWOJE OBJAWY MOGĄ POWRÓCIĆ! DZIEJE SIĘ TAK DLATEGO, ŻE TWOJA CHOROBA MA CHARAKTER PRZEWLEKŁY.
  • ABY UNIKNĄĆ PONOWNEGO POJAWIENIA SIĘ OBJAWÓW TRĄDZIKA RÓŻOWATEGO, REGULARNIE STOSUJ LEK, KTÓRY ZALECI CI TWÓJ LEKARZ DERMATOLOG, PIELĘGNUJ SKÓRĘ ODPOWIEDNIM DERMOKOSMETYKIEM ORAZ UNIKAJ CZYNNIKÓW ZAOSTRZAJĄCYCH CHOROBĘ.

POBIERZ PORADNIK (WERSJA PDF)

RÓŻ SIĘ DO LEKARZA to pierwsza informacyjno-edukacyjna kampania nt. trądziku różowatego

PARTNERZY KAMPANII